Mimo, że wejściówki na reQuest już dawno są wyprzedane, nie możemy nie napisać o zbliżającej się wielkimi krokami konferencji.

reQuest to najnowsza inicjatywa Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, która niejako odbywa się przy okazji innego ważnego wydarzenia, czyli mającej już wieloletnie tradycje – konferencji TestWarez. SJSI postanowiło na poważniej zająć się tematyką analizy biznesowej oraz inżynierii wymagań, a reQuest, zaraz po niedawnym porozumieniu z IREB (przypomnijmy – SJSI stało się oficjalnym lokalnym partnerem IREB) wpisuje się w strategię zwiększenia znaczenia pracy nad wymaganiami w projektach informatycznych.

Przyjrzeliśmy się dokładniej agendzie konferencji i musimy przyznać, że jak na debiut to zapowiada się bardzo interesująco. Już od początku zrobi się międzynarodowo, bo jako keynote speaker wystąpi Hand Van Loenhoud z prelekcją „Continuous Requirements Engineering – from requirements engineering to requirements engineering”. Potem powrócimy do języka polskiego i dowiemy się na praktycznym przykładnie jak zarządzać analizą biznesową, następnie przygotujemy się do zbierania wymagań, poznamy „proste narzędzie do trudnych dyskusji”, wysłuchamy prelekcji o tym „Jak pracować z wymaganiami w metodykach Agile”.
Po przerwie na lunch czekają na nas nie mniej interesujące tematy, m.in. o projektowaniu produktu, który będzie satysfakcjonujący dla klienta, o.. fuckupacj na poważnie (podobno śmiertelnie poważnie!), a na koniec kolejny keynote speaker Jarosław Świątek z wykładem „Rozum jako iluzja dnia powszedniego – jakie są narzędzia skutecznego myślenia”.

Prawda, że brzmi interesująco? Pełna agenda, opis prelekcji oraz sylwetki mówców znajdziecie na stronie request.pl

Musimy też wspomnieć o tym, że patronem medialnym wydarzenia jest nasza firma – matka, czyli testuj.pl, ale to nie wszystko. W welcome packach znajdziecie także niespodziankę od nas 🙂 Mamy nadzieję, że Wam się spodoba!